Ogólnopolska Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł Drukuj

 

Ogólnopolska Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Komendy Głównej Policji  jest przedsięwzięciem, które łączy profilaktykę z pożyteczną zabawą, czyli z edukacyjnymi konkursami. Głównym celem kampanii jest rozpowszechnianie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec różnego rodzaju patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Adresatami kampanii są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz nauczyciele. Kampania ta, angażuje dzieci i młodzież do aktywnego przeciwstawienia się nałogom i przemocy. Jednoznacznie ukazuje, że lepiej zaangażować się w inne dziedziny życia - takie jak sport czy hobby i żyć zdrowo, niż popadać w niewolę alkoholu czy narkotyków.

Konkursy plastyczne to kolejny sposób, który organizatorzy kampanii wykorzystują, aby odciągnąć młodych ludzi od zagrożeń i używek. Są one także jedną z bardziej popularnych form dotarcia do młodych ludzi z profilaktycznym przekazem: angażują wyobraźnię, pozwalają na wyrażanie własnych przeżyć i przemyśleń, w końcu - dostarczają młodym uczestnikom możliwości "uzewnętrznienia" swojej twórczej ekspresji.

ROK SZKOLNY 2017/2018

Uśmiech Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! czyli o budowie poczucia własnej wartości - to hasło tegotocznej Kampanii ZTU. Jak wyglądała kampania w naszej szkole, dowiesz się klikając tutaj.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Uśmiech  Konkurs plastyczno-literacki POD DOBRĄ OPIEKĄ przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej, czym może być dobra opieka. Wśród naszych uczniów znaleźli się laureaci, którzy odebrali w listopadzie swoje nagrody.

Mamy laureatów kampanii ZTU

ROK SZKOLNY 2015/2016

Uśmiech  Wzorem ubiegłych lat nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizując jej podstawowe cele i zadania. W roku szkolnym 2015/2016 hasło przewodnie tego projektu brzmiało: "Dobra opieka - udany start w dorosłość".

Jak przebiegała Kampania w naszej szkole zobaczycie klikając w poniższe linki

Podsumowanie działań w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Bawmy się wesoło

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w przedsięwzięciach tej kampanii. W ramach tej akcji przystąpiliśmy do konkursu ulotkowego, plastyczno - literackiego "Warto pomagać" i "Policja przyszłości" oraz fotograficznego - "Tymek Tekturka". Koordynatorami akcji były panie: Marzena Kowalska, Marzena Stupecka, Martyna Kochańska i pan Paweł Grabowski. 

W ramach kampanii organizowany został Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej uczniów klas czwartych.

Klikając w poniższy link przeczytacie relację z Turnieju.

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej klas czwartych

Uśmiech Konkurs ulotkowy ZDROWE ZAGRANIE

Uczniowie naszej szkoły w kwietniu i maju 2015 roku wzięli udział w konkursie ulotkowym Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące piłki siatkowej. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia na stronie Kampanii.

Uśmiech  27 maja 2015r. uczniowie klasy 4b pod opieką swojej wychowawczyni pani Martyny Kochańskiej, udali się na spacer, po to, aby wykonać zadanie związane z konkursem fotograficznym organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kilka dni wcześniej na zajęciach wycięli i skleili postać głównego bohatera. Następnym ich zadaniem było sfotografowanie tekturowego "Tymka Tekturki" w unikalnej aranżacji. Zobaczenie sami jak im poszło.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony ZTU:

http://www.trzezwyumysl.pl/

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska