Dopalacze – twój wybór – twoje życie Drukuj

Program profilaktyczny  „Dopalacze – twój wybór – twoje życie” dla klas szóstych.

Realizatorami programu są specjaliści z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień Zespołu Niezależnych Realizatorów Programów Profilaktycznych „Profil”.

Celem programu jest pokazanie dzieciom jak kontrolować swoje zachowanie wobec używek, jak rozpoznawać zachowania ryzykowne oraz pokazanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Program uczy jak asertywnie odmawiać oraz pokazuje miejsca, gdzie można szukać pomocy jeśli pojawi się problem.

Dopalacze - twój wybór - twoje życie  - rok szkolny 2018/2019

W miesiącu październiku 2018r. odbyła się realizacja programu z obszaru profilaktyki uniwersalnej „Dopalacze – Twoje życie - twój wybór”. Program skierowany był do uczniów klas siódmych. Realizatorami programu byli specjaliści z zakresu edukacji zdrowotnej i profilaktyki uzależnień z Centrum Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień PROFIL. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób warsztatowy. Uczniowie aktywnie brali udział w dyskusji dotyczącej dopalaczy I mieli możliwość wysłuchać od prowadzących ich argumentacji ukazującej poziom zagrożenia wynikającego z używania tych substancji.

Problem zagrożenia nowymi substancjami zwanymi dopalaczami został przeanalizowany adekwatnie do wieku uczestników. Na podstawie opowiadania uczniowie pracując w grupach dopisywali jego zakończenie pod kontem konsekwencji jakie mógł ponieść jego bohater po zażyciu dopalaczy. Spotkanie przeprowadzono następującymi metodami pracy: mini wykład, praca w małych grupach, burza mózgów, kontrolowana dyskusja, drama – odgrywanie debaty ”za i przeciw”, pokaz slajdów.

Dopalacze - twój wybór - twoje życie  - rok szkolny 2017/2018

Dopalacze - twój wybór - twoje życie  - rok szkolny 2016/2017

Dopalacze - twój wybór - twoje życie  - rok szkolny 2015/2016

Gdzie szukać pomocy

Aby dowiedzieć się więcej kliknij w poniższy link.

http://www.sp17.plocman.pl/index.php/aktualnosci/750-dopalacze-twoje-zycie-twoj-wybor

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 13a,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sp17.plock@gmail.com

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska