Akcja dla Marcela - "Serce za serce" Drukuj

Akcja dla Marcela - "Serce za serce"Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w pomoc dla chorego 10-letniego chłopca - ucznia jednej z płockich szkół.  Nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS - Pokonajmy nowotwory krwi, dzięki której otrzymaliśmy materiały do rozmowy z uczniami na trudne tematy, jakimi są właśnie nowotwory krwi, przeszczep szpiku kostnego. Scenariusze zajęć dostosowane do wieku uczniów posłużyły nauczycielom do przeprowadzenia zajęć. Na zebraniu SU podjęto decyzję, że najpierw w ciągu tygodnia każda klasa zostanie zapoznana z problemem, następnie wyznaczyliśmy termin zbiórki pieniężnej w szkole na dzień 26-27 luty w budynku, gdzie są oddziały szkoły podstawowej i 27-28 luty w budynku, gdzie są oddziały gimnazjalne. Akcja otrzymała nazwę "Serce za serce" - każdy kto wsparł finansowo akcję, za okazanie serca otrzymał lizaka - serduszko. W ramach działań "Gospodarz Szkoły" realizacją zbiórki zajęła się klasa VIIc. Samorząd Uczniowski cieszy się, że mógł propagować wśród uczniów i rodziców postawy otwartości na drugiego człowieka. 


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska