Dzień Otwarty Drukuj

Dzień OtwartyW sobotę, 17 marca, gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Przybyłych gości uroczyście powitała Pani Dyrektor - Anna Wiśniewska. Nasze wspólne spotkanie rozpoczął  chór „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem p. Agnieszki Kralki, który zaśpiewał piosenkę pt.: "Domek z klocków”. Następnie zaprezentował się szkolny zespół taneczny „Pląs” pod opieką p. Agaty Siejcy w swoim nowym układzie pt. „Nie ma jak w cyrku”. Po pierwszych występach nasi mali goście udali się do klas na swoje pierwsze lekcje z edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, z wykorzystaniem tablicy podłogowej oraz nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych, w tym tablicy interaktywnej. Po zakończonych zajęciach dzieci wzięły udział w zabawach gimnastyczno-tanecznych na sali gimnastycznej. Kolejną atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „O królowej czarodziejce” w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej siostry Ancilli.
Po obejrzeniu sztuki  pani Dyrektor Anna Wiśniewska zaprosiła rodziców do jednej z sal lekcyjnych, gdzie przy kawie i ciastku zostali zapoznani z ofertą naszej szkoły. W tym czasie dzieci pod opieką nauczycieli oraz starszych kolegów wspólnie bawiły się i brały udział w konkursach na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla naszych małych gości. Na zakończenie części oficjalnej spotkania zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona szkoła” zorganizowany przez Siedemnastkę dla dzieci z przedszkoli. Nagrodzone prace można było obejrzeć na specjalnie przygotowanej na tę okoliczność wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci oglądających szkołę i sale lekcyjne. Bardzo dziękujemy naszym gościom i zapraszamy wszystkie dzieci do SP nr 17 już od września.

Klikając tutaj można sprawdzić wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu "Moja wymarzona szkoła".

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska