Drużynowe Zawody Pływackie Drukuj

Drużynowe Zawody PływackieW dniu 22.03.2018 roku na basenie miejskim Podolanka przy Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej 2017/2018 o mistrzostwo Płocka dziewcząt i chłopców.
W każdej startującej szkole występowało 16 pływaków i pływaczek klas III-VI wyselekcjonowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Klasy III i IV pływały 25 m stylem dowolnym i stylem grzbietowym, zaś klasy V-VI pływały dystanse 50 metrowe. Na zakończenie zawodów przeprowadzono sztafety 8 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Po wielu emocjach i rywalizacji sportowej nasi reprezentanci zajmowali niezłe miejsca w swoich wyścigach, jednak zwycięzcami zostawali uczniowie innych szkół trenujących pływanie w klasach sportowych.
Gratulacje za walkę do końca i osiąganie rekordów życiowych na swoich dystansach. Opiekunami naszych pływaków są panowie: Stanisław Zotow i Jacek Małkiewicz.