Grand Prix dla Pląsu Drukuj

Grand Prix dla PląsuDnia 23 marca 2018 roku w Warszawie odbył się długo oczekiwany przez zespół taneczny Pląs koncert finałowy - czyli c.d. XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "Asteriada", który miał miejsce 8 marca. Dziewczęta wówczas zaprezentowały swój układ taneczny "Nie ma jak w cyrku". Wiedzieliśmy od wielu dni, że jesteśmy w gronie laureatów, bowiem wyniki były opublikowane w internecie bez podania miejsc. Na występ laureatów i oficjalne ogłoszenie wyników zostaliśmy zaproszeni telefonicznie. W pełnej gotowości z nowiutkimi bluzeczkami "firmowymi" najpierw braliśmy udział w wyczerpujących 3 godzinnych próbach tanecznych. Pod okiem organizatorów wielokrotnie ćwiczyliśmy (tak jak inne zespoły) wejścia, zejścia ze sceny itp. Wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik, bowiem na koncert galowy miały przybyć "ważne osobistości". Po występach nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. I tu niespodzianka.... Spośród kilkudziesięciu zespołów tanecznych został wybrany jeden, który zdobył najwyższą lokatę - GRAND PRIX. Był nim nasz zespół Pląs. Krzykom radości, a nawet łzom nie było końca. Po poczęstunku w pełni usatysfakcjonowani i szczęśliwi wróciliśmy do Płocka.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska