Zielona szkoła w Sendeniu - "Z ekologią za pan brat" Drukuj

Zielona szkoła w Sendeniu

Uczniowie klas IV-VII w dniach 28 - 30 maja 2018 roku uczestniczyli w trzydniowych warsztatach ekologicznych w Modelowym Wiejskim Centrum Ekoturystyki Przyjaznemu Środowisku „SSM – Zielonej Szkole” w Sendeniu. Już od samego rana dopisywał wszystkim świetny humor i fantastyczna słoneczna pogoda. Przygodę z ekologią rozpoczęliśmy od zajęć przyrodniczych przeprowadzonych przez pana leśnika w „Izbie przyrodniczo-leśnej” znajdującej się terenie Nadleśnictwa w Łącku. Po teoretycznej części zajęć pracownik nadleśnictwa zabrał nas do lasu, w którym uczyliśmy się rozpoznawać drzewa. Następnie w wolnym tempie powędrowaliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego znajdującego się w budynku dawnej szkoły. Po obiedzie uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem oraz wysłuchali pogadanki na temat Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Poznali także historię Sendenia. Popołudnie upłynęło na wykonywaniu "osikowych piękności" – prac ekologicznych z drewna osikowego, zaś po kolacji wzięli udział w  poszukiwaniu skarbów przy użyciu GPS. Wieczór upłynął miło przy ognisku. Dugi dzień rozpoczął się zajęciami sportowo-rekreacyjnymi. Przed obiadem dużą atrakcją okazały się  warsztaty „Od ziarenka do bochenka połączone z wypiekiem chleba i degustacją”. Po obiedzie, młodzież uczestniczyła się warsztatach, podczas których każdy "wyczarował" pięknego tulipana ze sklejki. Wieczorem warsztaty przyrodnicze nt.: technik polowania sokołów na drapieżniki. Dzień zakończył się spotkaniem z wężami, które nie są ani zimne, ani śliskie. Ostatni dzień rozpoczął się od zwiedzania Stadniny Ogierów w Łącku. Przejażdżka bryczką po polnych drogach wiodących przez tereny Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego okazała się niewątpliwie jedną z największych atrakcji.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska