Siedemnastka na Jarmarku Tumskim Drukuj

Siedemnastka na Jarmarku TumskimOficjalne otwarcie X Jarmarku Tumskiego odbyło się 1 czerwca, o godzinie 12:00, przed gmachem Muzeum Mazowieckiego. Tu pan Prezydent Andrzej Nowakowski przekazał klucz do bram miasta Ambasadorowi Jarmarku Tumskiego Bohdanowi Kowalczykowi – prezesowi Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskich. Oprócz tego szczegóły programowe imprezy przybliżyli Dyrektor Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj, Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Radosław Malinowski oraz Dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak. Po części oficjalnej w tym samym miejscu odbył się koncert kataryniarzy, którzy w tym roku przyjechali do Płocka z Polski i Niemiec.
W tym roku na Jarmarku Dzień Dziecka trwał trzy dni. Przy pięknej, upalnej wręcz pogodzie starsze dzieci z chóru „Muzyczne Iskierki” wystąpiły na scenie na Starym Rynku. Dziewczynki dały 20 minutowy koncert, w skład którego weszły piosenki o różnej stylistyce. Iskierki opowiadały o rodzinie, o smoku, który przybył do dzieci prosto z konstelacji gwiezdnej, o swojej szkole, o żywiołach, o malowaniu i wesołych zabawach. Po koncercie chórzystki skorzystały z bogatej oferty strefy dziecięcej, w której znalazły się m.in. liczne występy artystyczne płockich dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych, stoisko klocków LEGO, zajęcia dla dam, rycerzy i łuczników prowadzone przez Płocką Grupę Rekonstrukcyjną, lekcje pisania gęsim piórem i atramentem, warsztaty plastyczne oraz bajkę dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozrywki „Trójkąt”.
„Zgrywusy również uczestniczyły w Jarmarku Tumskim. W piątek 1 czerwca, mimo upału, dnia wolnego od zajęć szkolnych i różnorodności proponowanych imprez organizowanych z okazji Dnia Dziecka, przedstawiciele Szkolnego Koła Teatralnego wystąpili na scenie przed Ratuszem Miasta Płocka. Nasi szkolni aktorzy z kl. I – VII, pod opieką s. Ancilli przedstawili mieszkańcom Płocka  bajkę: „O Królewnie czarodziejce”.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska