Słodka środa 6b Drukuj

Słodka środa 6b30 maja klasa 6b wybrała się wraz z wychowawczynią do Manufaktury Czekolady. Podążyliśmy tam szlakiem uczniów z 5b i 6c, którzy już wcześniej odwiedzili to miejsce. Podobnie jak nasi poprzednicy poznaliśmy dzięki tej wyprawie historię powstawania czekolady. Poczuliśmy smak ziarna kakaowca oraz słodkiej czekolady do picia. Największą atrakcją była dla nas możliwość wykonania własnej tabliczki tego słodkiego przysmaku z użyciem ciekawych dodatków takich jak np.: suszona truskawka i jabłko, wiórki kokosowe, orzechy czy ziarna słonecznika. Własnoręcznie zapakowane czekolady wróciły z nami w ten niezwykle upalny dzień do szkoły. By ocalić ich niepowtarzalny wygląd, poprosiliśmy o pomoc panie kucharki, które przechowały je w stołówkowej lodówce do końca zajęć.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska