Wycieczka do Torunia Drukuj

Wycieczka do ToruniaW dniu 5 czerwca 2019 roku klasy 2 a, 2 b i 3 a wybrały się na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną do Torunia. Wyruszyliśmy wcześnie rano. Pierwszym etapem naszej podróży było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie przez zabawę uczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Ta wizyta miała na celu wzbudzanie w nas ciekawości świata poprzez zainteresowanie naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który opowiedział nam o historii Torunia, pokazał wiele zabytków oraz zapoznał z legendami związanymi z tym miastem. Uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich, podczas których odkrywaliśmy tajniki tego rzemiosła oraz wypiekaliśmy prawdziwe toruńskie pierniki według starych receptur. Każdy zabrał na pamiątkę własnoręcznie zrobiony smakołyk. Oglądaliśmy pokazy rycerskie w Dworze Mieszczańskim. Dowiedzieliśmy się, ile ważyła zbroja, co to jest kolczuga i wiele innych ciekawostek z życia rycerzy w średniowieczu. Później obejrzeliśmy w Planetarium film pt. „Meteoplanet”. Była to opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Sprawdziliśmy pogodę, jaką zastaną przyszli mieszkańcy baz na Księżycu i Marsie. Poszukaliśmy wśród planet miejsc z ekstremalnym wiatrem, ciśnieniem, wyładowaniami, czy opadem, a nawet zanurzyliśmy się w gradzie diamentów. Zrobiliśmy też pamiątkowe zakupy. Z piernikami w torbach, wiedzą w głowie i uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska