Świetlica szkolna Drukuj

Praca świetlicy szkolnej stanowi ważne ogniwo współczesnego systemu wychowawczego szkoły, jest jej integralną częścią. Realizuje ona poważną część zadań opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznych, działając na rzecz prawidłowej organizacji czasu wolnego, wypoczynku indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.
Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

Nasza świetlica czynna jest od 6:40 do 16:00

Nauczyciele świetlicy szkolnej to:
p. Magdalena Kowalczyk – kierownik
p. Bogumiła Niewiatowska
p. Magdalena Wójcik

Z życia świetlicy rok szkolny 2018/2019 Drukuj

Wrzesień w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy. Pierwszy tydzień września upłynął nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, a także wzajemnym poznawaniu i integrowaniu się grupy świetlicowej. Dzieci zapoznały się z regulaminem obowiązującym w świetlicy szkolnej i „podpisały się” pod nim, przyczepiając do brystolu wycięty z papieru i dowolnie ozdobiony kontur własnej dłoni.
Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, rozmawialiśmy także o konieczności dbania o środowisko naturalne. Z dnia na dzień świetlica i korytarz przed nią zapełniły się dekoracjami na tablicach pojawiły się wykonane z papieru jeżyki, leśne skrzaty, kolorowe parasolki i wizerunki Pani Jesieni. Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszej sali zaczęły pojawiać się dary jesieni, a na tablicach jesienne dekoracje. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców, śpiewaliśmy jesienne piosenki, braliśmy udział w zabawach tematycznie związanych z jesienią. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni.
Dziękujemy za wyprawki i prosimy o więcej.