Ogólnopolski konkurs plastyczny „SUPERBOHATER SBX” Drukuj

Zwycięzca konkursu "Superbohater SBX"Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania, rozwijanie wyobraźni, doskonalenie zdolności plastycznych u  dzieci. Konkurs obejmował prace plastyczne mające na celu przedstawienie produktów dostępnych w ramach „Programu dla szkół” tj. jabłko, gruszka, truskawka, sok owocowy, marchewka, rzodkiewka, pomidor, kalarepa, papryka, mleko, kefir, jogurt naturalny, produkty zostały przedstawione jako Superbohater. Organizatorem konkursu była firma Sebex, a koordynatorem w szkole był kierownik świetlicy: Magdalena Kowalczyk. W konkursie wzięło udział 43 uczniów z klas I – V. Został on podzielony na dwa etapy: etap szkolny i ogólnopolski. Trzy wybrane prace zostały wysłane do organizatora konkursu i wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Superbohater SBX”, gdzie główną nagrodą był rower. Miło nam poinformować, że główną nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Zuzanna Gutkowska z klasy 4b.

obejrzyj galerię zdjęć

Wyjście klasy 2b do biblioteki Drukuj

Klasa 2b podczas lekcji w Filii nr 13 Książnicy Płockiej30 maja klasa 2b wybrała się do Książnicy Płockiej Filia nr 13. Jest to biblioteka dla dorosłych i dzieciFilia posiada czytelnię z kącikiem dla najmłodszych oraz stanowisko z dostępem do Internetu. Biblioteka organizuje spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci podczas ferii i wakacji, wycieczki do biblioteki. Uczniowie z klasy 2b wzięli udział w zajęciach  o emocjach. Temat zajęć brzmiał  "Jak się masz?" Zajęcia bardzo się dzieciom podobały.

obejrzyj galerię zdjęć

„Na Majówkę” - V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej Drukuj

29 maja 2023 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej „Na Majówkę” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w płocku wspólnie z Oddziałem Miejskim PTTK w Płocku.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele: Miejskiego Przedszkola nr 14, Szkół Podstawowych w Leszczynie Szlacheckim, Proboszczewicach, Maszewie Dużym oraz Szkół Podstawowych nr 8, 11, 17 i 21. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych zarówno solo jak i w zespołach.
W jury konkursu zasiedli: p. Mateusz Zabłocki – przewodniczący jury, trener techniki mowy i śpiewu, wystąpień publicznych, autoprezentacji, p. Tomasz Gębarowski – absolwent studiów pedagogicznych w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z muzyką, instruktor gry na instrumencie, wykonawca muzyki autorskiej oraz dr. hab. inż. Roman Jaskulski członek i przedstawiciel Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku.
Komisja oceniała występy wszystkich uczestników wg następujących kryteriów: intonacja, aranżacja i wrażenie artystyczne. Zabrzmiało wiele znanych piosenek turystycznych o tematyce przyrodniczo - ekologicznej m.in.: „Na wycieczkę wyruszamy”, „Wędrowiec”, „Lato czeka”, „Krajka”, „Bo ja mam tylko jeden świat”, „Wiosenny bez”, „Dokąd jedziecie”, „Duże buty”, „Miejsce ze snu”, „Dzisiaj tu, jutro tam”, „Moja planeta Ziemia” oraz „Wesoła wędrówka”. Dzieci w swoich prezentacjach wykorzystywały akompaniament gitar oraz instrumentów perkusyjnych. W czasie obrad jury przygotowano dla wszystkich uczestników, opiekunów i gości słodki poczęstunek oraz zabawy integracyjne. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas w naszej szkole, a zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy!

Wyniki V Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologiczno -Turystycznej znajdują się w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

obejrzyj galerię zdjęć

"Nogi w Ruch" Drukuj

Zwycięzcy akcji "Nogi w Ruch"Zakończyła się ogólnomiejska Kampania "Nogi w Ruch" organizowana przez SP nr 3 w Płocku. Sześcioro uczniów naszej szkoły łącznie pokonało ponad 5 tys. kilometrów.
Kampania trwała od 1 lutego do ostatniego dnia kwietnia. Bohaterami którzy podjęli się tego zadania po raz kolejny byli:

  • Igor Kacprowicz - Żeberkiewicz - klasa 5b
  • Jakub Zygmuntowicz - klasa 5b
  • Zuzanna Rekus - klasa 8b
  • Lena Adamkiewicz - klasa 6a
  • Karolina Nowalińska - klasa 8b
  • Alicja Stachula -  klasa 8b

Każdy uczestnik otrzymał czapeczkę z logo "Nogi w Ruch", piłkę do siatkówki albo do piłki nożnej, słodycze oraz pamiątkowy dyplom.
Ogromnie gratulujemy naszym dzieciakom :)
Wspierająca to przedsięwzięcie: Izabela Nowak.

obejrzyj galerię zdjęć

Pląs na Asteriadzie Drukuj

Statuetka za I miejsce dla zespołu tanecznego PląsDnia 21.04 szkolny zespół taneczny Pląs brał udział w XXI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA w Warszawie. To wydarzenie jest jednym z większych przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Celem festiwalu jest propagowanie wiedzy o sztuce tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą. Co roku Festiwal zrzesza wykonawców w wieku od 7 do 26 lat. Jest podzielony na dwa etapy. W tym roku zgłosiło się 47 formacji tanecznych. Zespół Pląs zaprezentował swoje umiejętności w układzie ,,Za horyzontem". Był to pierwszy etap konkursu. 19 maja odbyła się druga część Festiwalu (po miesiącu od występów), na którym zostały ogłoszone wyniki. Pląs zdobył zaszczytne I miejsce i po raz drugi wystąpił przed publicznością w Koncercie Galowym Festiwalu na który zostali zaproszeni goście m.in burmistrz dzielnicy Włochy, radni, naczelnik Wydziału Kultury. Cała impreza (występy laureatów i wręczenie nagród) relacjonowana była na żywo na youtube - jest dostępna jeszcze przez miesiąc pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=WqwQMoQXLWM

Gratulujemy wszystkim tancerkom!!!!! Ta wygrana mobilizuje nas do jeszcze większego wysiłku i doskonalenia naszych umiejętności tanecznych.

obejrzyj galerię zdjęć

Gala Akademii Lwa Honorka Drukuj

LOgo Lwa HonorkaDnia 19 maja 2023 r. klasa 1a została zaproszona przez  ciocię Agnieszkę i Lwa Honorka na galę, zorganizowaną przez Zespół Profilaktyki i Komunikacji Społecznej  Straży Miejskiej w Płocku, na której rozdano nagrody w konkursie wiedzy "Wiem wszystko o...". Konkurs polegał na wykonywaniu przez cały rok szkolny, gazetek ściennych w oparciu o wysłuchane wcześniej słuchowiska radiowe. Tematyka była różnorodna, ale zawsze związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podczas gali klasie I a wręczono nagrodę za zajęcie I miejsca.  Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody i niezwykłe podziękowania od Pani Poseł Elżbiety Gapińskiej. W gali uczestniczyła również pani dyrektor Anna Wiśniewska, która pogratulowała wszystkim uczniom wspaniałego występu. Była radość i łzy wzruszenia.Ten dzień na pewno zapadnie im na długo w pamięci.

obejrzyj galerię zdjęć

Lata dwudzieste... lata trzydzieste... Drukuj

Muzeum Mazowieckie17 maja klasa 4c wybrała się do Muzeum Mazowieckiego w Płocku, aby poznać sztukę dwudziestolecia międzywojennego. Bawiąc się w muzealne podchody i szukając znajdujących się na wystawie eksponatów odkrywała czar minionej epoki. Chwila w kinie Odeon pięknie dopełniła zajęcia.

obejrzyj galerię zdjęć

2a i 2b na wycieczce w Toruniu Drukuj

16 maja klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Torunia. Program wycieczki obejmował wizytę w Muzeum Piernika, gdzie dzieci miały warsztaty twórcze połączone z pieczeniem pierników. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie gniótł ciasto z masy piernikowej oraz odciskał je w dowolnie wybranej przez siebie formie. Uczniowie byli również w Planetarium na projekcji filmu o gwiazdach i porach roku. Edukacyjna opowieść o otaczającym nas wszechświecie wpłynęła na wyobraźnię uczniów i rozbudziła ich ciekawość. Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście uczestnicy wycieczki zobaczyli Krzywą Wieżę, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, usłyszeli legendy i wybrane informacje dotyczące historii Torunia. Wszyscy wiedzą, że rok 2023 to „Rok Mikołaja Kopernika” w związku  z rocznicą pięćset pięćdziesiątych jego urodzin. Z pamiątkami, piernikami oraz uśmiechem na twarzy klasy wróciły do Płocka.

obejrzyj galerię zdjęć

W świecie wyobraźni Marcina Szczygielskiego Drukuj

Pan Marcin Szczygielski podczas spotkania autorskiegoWe wtorek - 16.04.23 r. uczniowie, dyrekcja, nauczyciele oraz współorganizatorki spotkania – panie bibliotekarki z Filii bibliotecznej nr 13 Książnicy Płockiej spotkali się z niezwykłym gościem, autorem książek dla dzieci i młodzieży – Panem Marcinem Szczygielskim.
Pisarz podkreślił, że tworzenie dla młodych ludzi to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie przynoszące mu ogromną satysfakcję. Zajmująco opowiadał o tym, dlaczego został pisarzem oraz skąd czerpie pomysły na swoich bohaterów i ich niesamowite, magiczne przygody. Przybliżył świat najbardziej osobistej książki: ”Czarownica piętro niżej”, w której opisał wspaniałe wakacje u kochanych dziadków. Główna bohaterka – Maja, buntuje się tak jak on kiedyś. Inni bohaterowie książek również posiadają cechy prawdziwych osób: członków rodziny pisarza, jego przyjaciół czy po prostu ludzi, których spotkał. Na spotkaniu nie zabrakło anegdot z prywatnego życia twórcy. Dowiedzieliśmy się, co w ogródku pisarza pewnej zimy robiło siedemnaście kotów, łakomy jeż i … dumny lis. Pisarz zachęcał nie tylko do czytania książek (choć niekoniecznie na  wagarach jak robił to on), ale również do odważnego realizowania własnych marzeń i nieprzejmowania się ocenami innych ludzi. Przyznał jednak, że pochwały zdecydowanie dodają mu skrzydeł … A tych zebrał niemało i przyniosły wspaniałe rezultaty. Autor debiutował powieścią „Omega” – utwór został Książką Roku 2010 w konkursie PS IBBY. Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” (za „Czarny Młyn”, „Arkę Czasu” i „Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Marcin Szczygielski to laureat Nagrody Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za „Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku otrzymały także „Klątwa dziewiątych urodzin” (2016) i „Serce Neftydy” (2017). Pisarz został laureatem prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin”. Dwie książki: ”Za niebieskimi drzwiami” oraz „Czarny młyn” zostały sfilmowane.
Marcin Szczygielski zaczarował obecnych – wszyscy z przejęciem i przyjemnością słuchali jego barwnych opowieści. Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf sławnego autora.

obejrzyj galerię zdjęć

Piknik Rodzinny Drukuj

Rysunek radosnych dzieci - dekoracja Pikniku RodzinnegoW poniedziałek, 15 maja 2023 roku, społeczność naszej szkoły spotkała się na Pikniku Rodzinnym, który był jednocześnie inauguracją działań podjętych przez placówkę w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia promowaliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zdrowy i aktywny styl życia oraz prawidłowe więzi rodzinne.  Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, impreza została przeniesiona do budynku szkoły, aby zapewnić uczestnikom komfort i bezpieczeństwo.
Na terenie szkoły na gości pikniku czekało wiele atrakcji. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać występ szkolnego Zespołu Tanecznego "Pląs" oraz przedstawienie Teatru Per Se zatytułowane "Kabaret Pocieszna Rodzinka". Zaproszeni przedstawiciele Policji oraz Straży Miejskiej podzielili się ze zgromadzonymi swoją wiedzą w obszarze zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w ramach działań profilaktycznych rozdali dzieciom opaski odblaskowe. Do dyspozycji uczestników pikniku były strefy: zabawy, zdrowia, sportu czy też kreatywna, gdzie znalazły się m.in. kącik eksperymentów, kącik eksperta, tunel sensoryczny oraz wiele innych aktywności. Dużą popularnością cieszyła się gra Monopoli w formie dywanu, wypożyczona z Urzędu Miasta Płocka. Gigantyczna plansza zawierała pola z kultowymi wydarzeniami i miejscami Płocka. Gracze mogli nie tylko dobrze się bawić, ale też poszerzyć wiedzę o naszym mieście. Dużo emocji wzbudził rodzinny mecz piłki nożnej, dzieci kontra rodzice. Z ogromną determinacją i zaangażowaniem, młodzież wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Rywalizacja ta dodatkowo umocniła więzi rodzinne i ducha współzawodnictwa. Czas uczestnikom umilała maskotka Lwa Honorka oraz Gangusek z FutbolGangu, który poprowadził krótki sparing z dziećmi.
W trakcie pikniku miała miejsce zbiórka publiczna „Razem dla Kornelii” zarejestrowana na gov.pl pod numerem 2023/2139/KS. Ta podjęta przez naszą placówkę akcja charytatywna w postaci sprzedaży cegiełek, spotkała się z wielkim wsparciem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Zgromadzone środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację naszej uczennicy.
Piknik to wspólnie spędzony czas przez społeczność szkolną, pełen zabawy, nauki i integracji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom za wyjątkowe zaangażowanie i udział w pikniku.  

obejrzyj galerię zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska