Problematyka hejtowania nie jest nam już obca Drukuj

Uczniowie podczas zajęć z okazji Dnia Edukacji Prawnej5 marca jest Dniem Edukacji Prawnej, w związku z powyższych uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji na temat: "Współczesna młodzież a problemy hejtowania na przykładach zaczerpniętych z lektury Harrego Pottera", której nadrzędnym celem była promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania, w szczególności dzieci i młodzieży, tematyką prawa, a także przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości.
Podczas webinarium dowiedzieliśmy się:

  • Czym jest mowa nienawiści?
  • Jakie mogą być konsekwencje prawne stosowania mowy nienawiści?
  • Jakie mogą być konsekwencje stosowania mowy nienawiści na przykładach z historii nowożytnej?

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska