„Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” Drukuj

PlakatNasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 zakwalifikowała się  do projektu Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Był to nowy, ogólnopolski, systemowy  projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 Celem projektu było wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce.

Działania w ramach projektu polegały na:

 1. Powołaniu  na terenie naszej placówki zespołu 6 osób: dyrektor, nauczyciel, 2 uczniów i 2 rodziców, którzy staną się liderami szkolnej współpracy.
 2. Szkoleniu nauczycieli, uczniów i rodziców.
 3. Warsztatach dla wybranej grupy.
 4. Opracowaniu Programu Współpracy 
 5. Otrzymaniu certyfikatu wydanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy”
 6. Udziale w konkursie na najlepszy Program Współpracy.

 Na terenie szkoły powołano zespół, którego członkami byli:

 • Przedstawiciele Rady Pedagogicznej:
  • Anna Wiśniewska -  dyrektor szkoły
  • Elżbieta Kaźmierska - nauczyciel
 • Przedstawiciele uczniów:
  • Katarzyna Niewiatowska – uczennica klasy VI
  • Martyna Szymborska – uczennica klasy IV
 • Przedstawiciele rodziców:
  • Bogumiła Niewiatowska
  • Anna Petrykowska

          18 października 2013 r. odbyła się w Warszawie konferencja inauguracyjna, w której uczestniczyły dyrektor Anna Wiśniewska i Elżbieta Kaźmierska. W ramach konferencji odbyły się bardzo ciekawe wystąpienia zaproszonych ekspertów w dziedzinie edukacji oraz aktywnych działaczy środowiska szkolnego.  Gościem na konferencji była również  m.in. Joanna Burdzik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz prof. Jerzy Regulski - Prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Odbył się też panel dyskusyjny, w czasie którego można było podzielić się swoim doświadczeniem i przemyśleniami. 

 {gallery}projekty1314/002{/gallery}

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska