Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 Drukuj

Grupa czniów na tle wystawy z okazji Dnia Bezpiecznego InternetuBezpieczeństwo w Sieci to współczesny problem całego społeczeństwa, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W lutym każdego roku w szczególny sposób problem ten poruszany jest w całej Unii Europejskiej. Troszcząc się o naszych uczniów również w naszej szkole zostały zainicjowane obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć plastyki i techniki uczniowie wykonywali:

 

  • pracę przestrzenną "Model wirusa komputerowego” (klasy 4),
  • pracę plastyczno-techniczną „Moja koszulka z logo Dnia Bezpiecznego Internetu”” (klasy 5),
  • pracę przestrzenną ,,Bezpieczny komputer” (kl. 6)
  • plakat: "Jestem bezpieczny w Sieci” (klasy 7)

Dnia 07.02.2023 dokonaliśmy podsumowania szkolnych obchodów wykonując w zespołach klasowych: ,,Sieciową listę zasad”, gdzie znalazły się zasady obowiązujące w Sieci, a także Maszynę ,,Stop hejt” która wzbudziła wiele emocji i marzeń, że dzięki jej magicznemu działaniu internet będzie wolny od hejtu. Efekty młodzieżowej kreatywności można obejrzeć na przygotowanej wystawie na parterze budynku szkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska