XLV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Drukuj

Uczennica z dyplomem10 lutego 2023 r. odbyły się eliminacje miejskie XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem tych eliminacji był Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Płocku.
Konkurs odbył się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Sierpeckiej 27 (Trzepowo) w trzech grupach:
I. uczniowie klas I – IV szkół podstawowych
II. uczniowie kl. V – VIII szkół podstawowych
III. uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie bardzo zdolne uczennice:
Oliwia Piwońska z klasy 4b i Karolina Nowalińska z klasy 8b.
Konkurs składał się dwóch etapów. Pierwszy to test pisemny, z którego awansowało po 3 zawodników z każdej grupy wiekowej. Następnym etapem były odpowiedzi ustne i do tego właśnie etapu dotarła Karolina Nowalińska. Po odpowiedziach na bardzo trudne pytania Karolina ostatecznie zajęła II miejsce otrzymując nagrodę w formie dyplomu i torby sportowej.
Opiekunem naszych zawodniczek była pani Izabela Nowak.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska