Zajęcia z Dzielnicowym – „Wisła i Płotek na patrolu” Drukuj

Uczniowie klas trzecich podczas spotkania z dzielnicowym10 lutego 2023 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach z sierżantem sztabowym p. Michałem Jabłońskim. Podczas spotkania omówiony został dalszy ciąg przygód bohaterów komiksu pt. „Wisła i Płotek na patrolu” zatytułowany „PRZEMOC TO NIEMOC - POMOC TO MOC”. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę dotyczącą relacji społecznych i pojawiającej się przemocy, zarówno fizycznej, psychicznej, jak i słownej. Następnie omówił sposoby zachowań w przypadku różnego rodzaju zagrożeń (także w domu). Podczas spotkania przedstawione zostały również sposoby reagowania na zło i podane przykłady pomocy oraz zachowań asertywnych. Omówione zostały także prawa dziecka na podstawie scenek sytuacyjnych i komiksu profilaktycznego otrzymanego w ramach programu edukacyjnego. Podczas lekcji pan sierżant sztabowy podał Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - 801 120 002. Na zakończenie zajęć prowadzący przypomniał trzecioklasistom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska