Uczciliśmy pamięć Sybiraków Drukuj

Uczniowie podczas składania kwiatów przed krzyżem w miejscu upamiętniającym zsyłkę na SybirW dniu 10 lutego uczniowie klasy 5b udali się na cmentarz, aby przy Pomniku Sybiraków uczcić pamięć Polaków wywiezionych na Syberię. W krótkim programie artystycznym przypomnieli tło historyczne wydarzeń.  Mieli okazję wysłuchać wzruszających wspomnień jednej z zesłanych, która jako przedstawiciel Związku Sybiraków uczestniczyła w uroczystości. Była to krótka lekcja historii a  opowieści naocznych świadków zapadają na zawsze w pamięć. Zostały złożone kwiaty, a uczniowie zapalili znicze zarówno przy Pomniku Sybiraków, jak i przy mogile płocczan zamordowanych w Katyniu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska