"Co tam pleciesz?" czyli warsztaty tkackie - #LaboratoriaPrzyszłości marzec 2023 Drukuj

Uczennice podczas zajęć twórczości Podczas zajęć twórczości staramy się wskrzesić na nowo techniki artystyczne, które są już trochę zapomniane. Tym razem na warsztat wzięliśmy tkactwo. Podczas kilku spotkań, przy użyciu włóczki i tradycyjnych krosen, stworzyliśmy przepiękne tkaniny. Warsztat rozpoczęliśmy oczywiście od przygotowania ram i naciąganie osnowy. Uczestnicy poznali także podstawowe sploty i techniki tkackie. Nauczyli się profesjonalne posługiwać narzędziami potrzebnymi podczas procesu tkania, a także kreatywnie wykorzystywać umiejętności wykonywania splotów w projektowaniu tkaniny artystycznej. Wszystko to po to, aby własnoręcznie wykonać makatkę według własnego projektu. (Rozwijanie powyższych umiejętności było możliwe dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego zakupiono niezbędne narzędzia i materiały tkackie).

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska