Warsztaty ekologiczne "Jeż swój zwierz" Drukuj

Warsztaty ekologiczne "Jeż swój zwierz"

22 października uczniowie kl 4c uczestniczyli w warsztatach ekologicznych dla szkół podstawowych p.t. „Jeż - swój zwierz”. Były one sfinansowane przez Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej "Młodzi Razem". Podczas wyświetlonej prezentacji uczniowie dowiedzieli się o życiu i zwyczajach jeży zamieszkujących Polskę, zagrożeniach i sposobach ochrony, miejscach bytowania jeży oraz pożytecznych funkcjach tych zwierząt dla środowiska naturalnego i człowieka. Głównym celem projektu jest ochrona jeży - powszechnie znanego i lubianego małego ssaka obecnie zagrożonego wyginięciem. Podsumowaniem obejrzanej prezentacji był quiz dotyczący życia i zwyczajów jeży. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tej niecodziennej lekcji przyrody.

Działanie realizowane podczas projektu  „Żyj zdrowo i ekologicznie” w ramach konkursu grantowego „AKADEMIA PROJEKTÓW WOLONTARIACKICH”.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska