Żyj zdrowo i ekologicznie Drukuj

Żyj zdrowo i ekologicznie

W ramach realizacji projektu „Żyj zdrowo i ekologicznie" w świetlicy szkolnej w dniu 4 listopada odbyły się zajęcia o znaczeniu zdrowego odżywiania w życiu człowieka. Podczas zajęć na temat: „Wykonywanie szaszłyków owocowych – wspólna degustacja” dzieci poznały zasady higieny i estetyki spożywania posiłków oraz kulturalnego zachowanie przy stole. Zajęcia rozpoczęły się wypowiedziami uczniów na temat ulubionych dań z owocami. Wiersz pt. „Witaminowe abecadło” był wstępem do rozmowa na temat wartości witamin.  Świetną zabawą okazała się  swobodna improwizacja przy piosence „Witaminki”.
Najlepszym jednak sposobem na przekonanie  najmłodszych do jedzenia owoców, warzyw  są działania praktyczne, dzieci zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Swoją kulinarną przygodę  rozpoczęły od dokładnego umycia owoców, obrania ich i pokrojenia na części. Miały przy tym dużo pracy, ale efekt był wspaniały. Nabijały pokrojone owoce na patyki do szaszłyków, a następnie ze smakiem je zjadały. Uśmiech i zadowolenie na buziach uczestników towarzyszył przez całe zajęcia, podczas których panowała  miła atmosfera. Efektem zajęć były nie tylko owocowe szaszłyki, ale również zdobyta przez dzieci o na temat prawidłowego odżywiania się oraz znaczenia aktywności  fizycznej w życiu codziennym. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas robienia szaszłyków czuwał nauczyciel prowadzący.

Działanie realizowane podczas projektu  „Żyj zdrowo i ekologicznie” w ramach konkursu grantowego „AKADEMIA PROJEKTÓW WOLONTARIACKICH”.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska