Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem... Drukuj

Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem...

„Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem...”

                                                                        Józef Piłsudski

10 października 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 5b i uczennice chóru „Muzyczne Iskierki” pod kierunkiem pań: Agnieszki Żółtowskiej i Agnieszki Kralki. Organizatorzy zaprosili nas w podróż od przeszłości do teraźniejszości. Z przyjemnością wysłuchaliśmy przygotowanego na tę okoliczność występu. Towarzyszyła mu oprawa multimedialna, o którą zadbała  pani Marzena Kowalska z uczniami z klasy 6c. Za nagłośnienie odpowiedzialna była sekcja radiofoniczna pod opieką  pani Iwony Rydzewskiej, zaś dekorację wykonała pani Dorota Sarniak. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem nauczyciele i uczniowie przyozdobili  swoje stroje galowe biało-czerwonymi wstążeczkami. Wyraziliśmy w ten sposób szacunek dla barw narodowych oraz możliwości życia w wolnym kraju. To była ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska