Rajd Niepodległości Drukuj

Rajd NiepodległościW dniu 7 listopada 2015r. członkowie koła turystycznego wzięli udział w Rajdzie Niepodległości. Ruszyliśmy spod Domu Technika na Cmentarz Ewangelicki, następnie Cmentarz Katolicki i Zabytkowy. Mieliśmy okazję zapalić znicze i uczcić minutą ciszy śmierć poległych żołnierzy. Następnie przeszliśmy pod pomnik Ignacego Łukasiewicza, gdzie usłyszeliśmy kilka słów o twórcy lampy naftowej. Rajd zakończył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły. W rajdzie zajęliśmy II miejsce. Uczennica klasy 5a - Magda Dzięgielewska wzięła udział w konkursie "Pieśni Legionowej i Żołnierskiej" zajmując I miejsce piosenką "Wolność" Marka Grechuty. Do konkursu uczennice przygotowywała p. Agnieszka Kralka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska