Canto Piccolo 2015 Drukuj

Canto Piccolo 201526 listopada 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku XV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo”.
Uczniowie z siedmiu szkół rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

W jury zasiedli:
Przewodnicząca – Małgorzata Szpotańska – wykładowca i dyrygentka chóru Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Joanna Nycz – sopranistka, nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Płocku, Bożena Tyburska – nauczycielka muzyki w Zespole Szkół Nr 5 w Płocku.

Konkurs integruje nie tylko dzieci ze szkół podstawowych. Bardzo chętnie włączają się również absolwenci Siedemnastki. Pomagają w nagłośnieniu imprezy, w przygotowaniach. Agnieszka Lisowska od lat fotografuje kolejne edycje. Każda ma swoją specyficzną oprawę. W tym roku na zajęciach plastyki uczniowie posłużyli się węglem i narysowali wesołe duszki trafiając trochę w listopadową, szarą aurę. Jak każdego roku konkurs otworzył występ chóru z SP 17 „Muzyczne Iskierki”. Śpiewali:

„Jest tutaj "Glób" to ze Szkocji znany Wielki Duch.
Ten drugi "Glob" się zwie, nie jest zły o nie.
Trzeci "Glib", ten wszystkiego boi się.
Zabawy wokół stołu są nie groźne, wiem!”

Przebierali się i  tańczyli:

„Chcą nas wystraszyć, ale to głuptaski,
Zderzają się głowami dowcipaski.
Plączą się w prześcieradła, kręcą wciąż.
Trochę światła i znikają, boją się, że Ho!
To moje duchy, moi przyjaciele wiesz.
Chodź robią "Bu" i "U" ja do nich śmieję się.
Robią miny złych i groźnych zjaw,
Lecz od nich, to właśnie ja najlepszy kostium mam!”

Rozdano 7 nagród i 6 wyróżnień. Nagrody zakupiono dzięki hojności lokalnego przedsiębiorcy. Były wśród nich piękne maskotki, słuchawki, pendrive'y. Wszystkie dzieci zostały docenione i uhonorowane choćby drobiazgiem. Dzięki współpracy naszej szkoły z Gimnazjum nr 4 mogliśmy liczyć na ich wsparcie. Absolwent Dawid Kalinowski wraz z uczniami gimnazjum pomógł w obsłudze sprzętu nagłaśniającego dzięki czemu mogliśmy się cieszyć wspaniałą jakością dźwięku. Konkurs zawodowo poprowadziła uczennica Magda Dzięgielewska.

Wyniki konkursu dostępne w zakładce Konkursy - Wyniki konkursów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska