Kolędnicy Misyjni dla dzieci z Madagaskaru Drukuj

Kolędnicy Misyjni dla dzieci z MadagaskaruJuż po raz drugi grupa Kolędników Misyjnych – uczniów naszej szkoły i absolwentów, wyruszyła na ulice Płocka, by niosąc Radosną Nowinę o Narodzeniu Pana Jezusa nieść również pomoc najuboższym mieszkańcom krajów misyjnych, tym razem  dzieciom z Madagaskaru.
Bieda, niedożywienie, gruźlica, trąd, klęski żywiołowe, przemoc i wyzysk – takich problemów doświadczają mali Malgasze, beneficjenci około 100 projektów pomocy wspieranych przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Opieką objęte są „dzieci bez imienia”, osierocone i ofiary przemocy.
Kolędując udało nam się zebrać 2.006.76zł., to może niewiele w porównaniu z ogromnymi potrzebami materialnymi, ale ofiary serca niektórych darczyńców były bardzo ogromne – ewangeliczne. Pewna dziewczynka z naszej szkoły, która mieszka w Domu Dziecka, dzieląc się swoim kieszonkowym, poruszyła wiele serc, gdyż do takich jak ona odnoszą się słowa Pana Jezusa z Ewangelii: „ona … ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie” (Mk 12, 38-44).

Wszystkim, który nas przyjęli i serca swoje dla nas otworzyli, grosik do skarbonki misyjnej wrzucili, mówimy malgaskie szczere dziękuję – misaotra anao! (czyt. misoczanau).

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska