Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych Drukuj

Diecezjalne Spotkanie Kolędników MisyjnychW sobotę – 16 stycznia, nasi szkolni Kolędnicy Misyjni oraz dzieci z Koła Misyjnego brały udział Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych. Jest to wielkie święto dziękczynienia za otrzymany na chrzcie świętym dar wiary, którą można dzielić się z innymi ludźmi poprzez kolędowanie, a jednocześnie pomagać dzieciom, które potrzebują wsparcia w różnych dziedzinach życia.
Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Roman Marcinkowski, który w kazaniu powiedział: „Dzieci, które są Kolędnikami Misyjnymi, pełnią podobną rolę jak Trzej Królowie, którzy odwiedzili Jezusa. „Oni przyszli do Jezusa z darami: złotem, mirrą i kadzidłem. Wy też jako kolędnicy przynieśliście dziś do katedry dary dla dzieci z „lądu na końcu świata”, czyli z Madagaskaru, kraju, który jest jednym z najbiedniejszych na świecie. Mieszka tam 22 mln ludzi, a 80 procent z nich ma na dzienne utrzymanie mniej niż 1 dolara, to jest około 4 zł. Chcecie im pomóc i w ten sposób staliście się pomocnikami Pana Jezusa”.
Po Eucharystii zwiedzaliśmy wystawę misyjną w Muzeum Diecezjalnym, a następnie w barwnym korowodzie wraz z opiekunami przeszliśmy na teren Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Tam po gorącej grochówce odbył się konkurs na najładniejszą gwiazdę, najładniejszy strój oraz najlepszą prezentację scenki kolędniczej.
Nasza grupa zajęła III miejsce w dwóch kategoriach: na najładniejszy strój oraz na najlepszą prezentację.
W diecezji płockiej w akcję Kolędników Misyjnych w okresie Bożego Narodzenia 2015 roku zaangażowało się około 30 parafii.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska