Co wiem o mojej Ojczyźnie Drukuj

Dnia 16 lutego przedstawiciele kl.3b - Jakub Możdżyński i Aleksander Piórkowski oraz kl.3c - Kacper Toczyski reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym "Co wiem o mojej Ojczyźnie" zorganizowanym przez SP nr 23, do którego przygotowały uczniów panie: A. Czołnowska i M. Wójcik. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, postaciach wielkich Polaków, zabytkach najstarszych miast. Najtrudniejszą konkurencją okazało się rozpoznawanie strojów ludowych pochodzących z różnych regionów Polski oraz podanie autora zdania: "Polacy nie gęsi i swój język mają". Oczywiście jest nim Mikołaj Rej. Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie się bawili, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska