Świat klocków, Stadion Narodowy i mnóstwo innych atrakcji Drukuj

Świat klocków, stadion narodowy i mnóstwo innych atrakcjiW dniu 2 marca 2016 roku uczniowie z klas 5a, 5b, 5c oraz 4c brali udział w wycieczce do Warszawy. Prawdziwą atrakcją była wystawa budowli z klocków LEGO, która znajduje się na Stadionie Narodowym. Dzieci mogły obejrzeć budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, roboty, instrumenty muzyczne, samolot, wielką interaktywną mapę Europy, postać Roberta Lewandowskiego, a wszystko wykonane było z milionów klocków. W kinie edukacyjnym obejrzeli filmy, które ukazują świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków LEGO. Na koniec mogli przez chwilę pobawić się w strefie gier LEGO.
Najwięcej emocji wzbudziło jednak przejście Trasą Piłkarza po Stadionie Narodowym. Nasi uczniowie mogli poczuć klimat piłkarskiego meczu w szatni polskiej reprezentacji, zasiedli wygodnie na ławce zawodników, weszli na płytę boiska wejściem, którym wchodzą piłkarze oraz odwiedzili salę pomeczowych konferencji.
Na koniec udali się do Muzeum Geologicznego, gdzie zobaczyli bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone w tematyczne wystawy. Najbardziej podobała się im rekonstrukcja polskiego dinozaura i mamuta.
Wyjazd był udany i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska