W poszukiwaniu wielkanocnych pisanek Drukuj

W poszukiwaniu wielkanocnych pisanekW dniu 21 marca 2016 roku z okazji pierwszego dnia wiosny klasy 4c, 5c, 6c wzięły udział w grze terenowej "Poszukiwanie pisanek wielkanocnych" zorganizowanej przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną i Urząd Miasta Płocka. W trakcie zabawy dzieci miały do wykonania różne zadania. Na podstawie zagadek musiały ustalić, gdzie mają się udać. Były to m.in. katedra, ratusz, Książnica Płocka, Muzeum Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne, dom Władysława Broniewskiego, Małachowiankę, punkt Informacji Turystycznej. W każdym z tych miejsc czekała na dzieci kolorowa pisanka oraz ciekawe informacje na temat danego obiektu. Następnie należało odpowiedzieć na wylosowane pytania, które dotyczyły zabytków Płocka oraz słynnych płocczan. Oprócz dobrej zabawy dzieci mogły lepiej poznać swoje miasto. Klasa 5c zajęła II miejsce w grze i jako nagrodę otrzymała bon uprawniający do jednej lekcji w Muzeum Mazowieckim oraz bon uprawniający do zwiedzania z przewodnikiem Liceum im. S. Małachowskiego. Wszyscy otrzymali też dyplomy i słodycze.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska