Płocka Olimpiada Młodzieży w Pływaniu Drukuj

Płocka Olimpiada Młodzieży w PływaniuW środę 13 kwietnia 2016 roku na pływalni miejskiej „Jagiellonka”  odbyły się zawody pływackie Płockiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brały udział 16 osobowe drużyny (8 dziewcząt i 8 chłopców z klas 3, 4, 5, 6) z  szkół podstawowych naszego miasta. W skład naszej drużyny weszli: Kuba Kamiński, Oskar Pacewicz, Judyta Welenc, Zuzanna Cieślik, Julia Sobótka, Kinga Śniegowska, Mikołaj Mielczarek, Kacper Szulc, Patryk Walerczak, Wiktor Pełkowski, Martyna Korach, Anastazja Matuszewska, Michał Antczak, Mateusz Borkowski, Izabela Lipińska i Magda Wojciechowska. Zawodnicy startowali na dystansach 25 i 50 metrów stylem dowolnym oraz grzbietowym. Szkolna drużyna zajęła 6 miejsce pośród płockich szkół. Na dystansie indywidualnym 50 stylem dowolnym nie było równych Patrykowi  Walerczakowi z klasy 5b. Jego wynik 32,25 sek. został  uhonorowany złotym medalem. Taki czas na 50 metrów plasuje Patryka wśród najlepszych pływaków 12 – letnich w Polsce – mówi jego trener Stanisław Zotow.

Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska