Kwiecień Plecień Drukuj

Kwiecień PlecieńW dniu 22 kwietnia mali aktorzy z koła teatralnego Zgrywusy z SP 17 w Płocku wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Pieśni i Tańca "Kwiecień Plecień" w Sierpcu. Na scenie zaprezentowali sztukę, wyreżyserowaną przez swoją opiekunkę panią Martynę Kochańską pt. "Krzywa Bajka" (scenariusz: p. Grzegorz Śmiałek). Jest to historia pewnego królestwa, które za sprawą urwisa chochlika zostało przekrzywione... Ściany miało krzywe, krzesła miało krzywe i drzwi też miało krzywe, nawet król i królowa byli krzywi. Bajka opowiada o przygodach mieszkańców, którzy musieli się wpinać, żeby dojść do tronu. Z pomocą królowej przybył dobry czarodziej Mag, który zmusił Chochlika do odczarowania królestwa. Spektakl ten oceniany przez niezależne jury, w skład którego wchodzili znani aktorzy i poeci m. in. pan Jan Nowicki otrzymał nagrodę Grand Prix - Złotą Maskę oraz wyróżnienie za reżyserię i co najważniejsze mnóstwo miłych i życzliwych komentarzy. Rywalizowaliśmy z ośmioma grupami teatralnymi z Warszawy, Ożarowa Mazowieckiego, Nieporętu, Gójska i Sierpca. Nie był to pierwszy występ naszych małych aktorów, mają już oni na swoim koncie kilka osiągnięć, niemniej jednak była to pierwsza nagroda tak wysokiej rangi dlatego wszyscy płakaliśmy ze szczęścia. Otuchy i wiary w nasze możliwości dodały nam słowa komisji konkursowej, która powiedziała, że werdykt był jednomyślny.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska