Razem dla Mai Drukuj

Razem dla Majki23 kwietnia 2016 roku ponownie zjednoczyliśmy siły wspomagając kolejną akcję charytatywną dla naszej bardzo chorej uczennicy Mai Ferszt. W sobotę śpiewaliśmy, tańczyliśmy i nawet wystawiliśmy bajkę. Wszystko to miało miejsce w galerii „Wisła” w ramach wielkiej, spektakularnej akcji. Przewodniczącą komitetu społecznego „Razem dla Mai” została pani Małgorzata Staniszewska ze Studia Tańca „Fame”. To właśnie w tym zespole Maja tańczy od lat i odnosi sukcesy. Przez trzy dni od 22 do 24 kwietnia na odwiedzających galerię czekało wiele atrakcji połączonych z kwestowaniem i licytacją na rehabilitację oraz leczenie Mai. Wielką siłą napędową był prowadzący trzydniową akcję Jacek Strzeszewski. W mediach społecznościowych utworzono wydarzenie i wszystko co działo się w galerii Wisła można było monitorować na facebooku.

Nasze szkolne zespoły: „Zgrywusy”, „Pląs” i „Muzyczne Iskierki” pod kierunkiem pani M. Kochańskiej, A. Siejcy i A. Kralki dały godzinny program pełen śmiechu, energii, wesołych nutek i radosnych pląsów. Podczas tych występów na monitorze można było śledzić prezentację zdjęć Majki.

W niedzielę 24 kwietnia odbyła się licytacja, którą poprowadził pan prezydent Andrzej Nowakowski. Do kupienia były m.in. koszulki z autografami naszych piłkarzy ręcznych i nożnych, płyta Kamila Bednarka z autografem, wejściówka na plan serialu "Rodzinka.pl" od Macieja Musiała, lot motoparalotnią z mistrzem świata Wojciechem Bógdałem, opowiadania Mai.
Wśród kwestujących na rzecz Mai można było spotkać nawet panią Poseł Elżbietę Gapińską.
W pomoc dla Mai włączył się cały Płock. Całą akcję uruchomiła dobra energia dzieci i nauczycieli z Siedemnastki, kiedy to 3 kwietnia w ramach cyklu koncertów „Podaj dłoń” zorganizowaliśmy z Panią Małgorzatą Szpotańską, Bogusią Niewiatowską, proboszczem ks. Wiesławem Gutowskim koncert i kiermasz dla Majki w płockiej Farze.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska