I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej Drukuj

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki TurystycznejDnia 28 kwietnia o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej Nr17 w Płocku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 17 i PTTK Oddział Miejski. Celem  konkursu było popularyzowanie piosenek turystycznych, zachęcanie do aktywności i poznawania uroków turystycznych i przyrodniczych własnego regionu oraz prezentowanie umiejętności wokalnych i artystycznych.
W konkursie uczestniczyli: przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr14, uczniowie ze szkół: 11, 17, 18, 21 i Leszczyna Szlacheckiego, dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury oraz artyści Zespołu Pieśni i Tańca - Dzieci Ziemi Łąckiej.

Ocenie podlegali uczestnicy w czterech  kategoriach:                    

  • I kategoria – dzieci z klas I – III - solista;
  • II kategoria – dzieci z klas IV – VI – solista;
  • III kategoria – dzieci z klas I – III -  zespół, chór;
  • IV kategoria - dzieci z klas IV – VI -  zespół, chór.

Umiejętności wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – p. Małgorzata Szpotańska – wykładowca i dyrygent chóru Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, p. Monika Feliciak – absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie saksofonu i p. Jan Natkowski – prezes PTTK Oddziału Miejskiego.
Jury przyznało miejsca:

  • I kategoria – klasy I – III – solista - Klaudia Perkowska z SP 17 – I msc, Marta Rosa – GOK w Łącku- II msc.
  • II kategoria – klasy IV – VI – solista: Laura Kijoch z SP Nr 21- I msc, Magda Dzięgielewska z SP 17 – II msc i ex aequo Amelia Jończyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.
  • III kategoria – klasy I – III -  zespół, chór – Chór „Mini Muzyczne Iskierki” z SP17 – I msc, „Leśne Ludki” z Miejskiego Przedszkola Nr 14 – II msc. zespół „Wszędołazy” z SP 18 – III msc i ex aequo Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Ziemi Łąckiej” z GOKu w Łącku.
  • IV kategoria - klasy IV – VI -  zespół, chór: Zespół Leszczyna  ze SP w Leszczynie Szlacheckim – I msc i  ex aequo chór „Dziabongi” z SP 11. Chór „Muzyczne Iskierki” z SP 17 – II msc i ex aequo zespół „Wszędołazy” starsze z SP18.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wokalny i artystyczny, a ciekawe charakteryzacje i rekwizyty wzbogacały ich występy. Wszystkie dzieci zostały docenione i uhonorowane dyplomami i stosownymi do uroczystości statuetkami. Prezentacje z Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się przy akompaniamencie kapeli muzycznej pod kierunkiem pana Wiesława Stańczaka, co okazało się niebywałą frajdą dla zgromadzonych. Było bardzo kolorowo dzięki ludowym strojom zespołu „Dzieci Ziemi Łąckiej”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 17 przygotowali dla swoich artystów kolorowe plansze związane z przyrodą i turystyką. Barwne motyle, świerszczyki, pszczółki i biedronki efektownie prezentowały się na tle zielonych strojów dzieci. 
Nagłośnieniem podczas imprezy zajmował się Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Fundatorem nagród była  firma SPEC TECH, której współwłaścicielami są: panowie: Bogusław Czerniak i Jarosław Berliński.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska