Nocowanie w szkole pod hasłem "W poszukiwaniu ducha Tadeusza Kościuszki" Drukuj

Nocowanie w szkole pod hasłem "W poszukiwaniu ducha Tadeusza Kościuszki"Tradycyjnie już w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas VI nocowali w szkole. Podczas tegorocznego nocowania uczniowie klas szóstych przedstawili efekty swoich działań podjętych w ramach projektów edukacyjnych:
- „Nasz pisarz-Kornel Makuszyński”,
- „Makuszyńskiego nocą czytamy i wszystkich do tego zachęcamy”,
- „Noc z Kornelem M.
Do lektury książek Makuszyńskiego zachęcał wszystkich niezwykle barwny plakat. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną. Dzielny Koziołek Matołek przypomniał o ważnych wydarzeniach dotyczących życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Wyposażeni w tak efektownie podaną wiedzę szóstoklasiści ruszyli na podchody pod hasłem: „Na tropie książki”. Musieli wykazać się znajomością powieści Makuszyńskiego, a także opanować trudną sztukę rozszyfrowywania zadań, bandażowania głów, czytania dziwnych listów, a przede wszystkim zaprezentować umiejętność logicznego myślenia - zupełnie jak Adaś Cisowski bohater „Szatana z VII klasy”. Wszystkie grupy znalazły ukryty w gabinecie Pani Dyrektor skarb, którego strzegli "Czterej Wodzowie" (byli dyrektorzy naszej szkoły). Po wspólnej kolacji czekały na uczniów następne atrakcje: karaoke, aerobik, mecz siatkówki między uczniami i nauczycielami oraz  gra planszowa, w której dzieci  były pionkami i musiały wykazać się wiedzą na temat patrona szkoły, tradycji szkolnych czy też zasad kulturalnego zachowania. O północy odwiedził uczniów duch Tadeusza Kościuszki, któremu złożyli obietnicę, że będą dobrymi uczniami, aby go godnie naśladować.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska