Maraton teatralny HECA 2016 Drukuj

Maraton teatralny HECA 2016Nasi mali aktorzy z koła teatralnego "ZGRYWUSY" zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Heca 2016, który od 27 lat organizowany jest przez MDK w Płocku. Heca jest festiwalem zwróconym ku dzieciom i młodzieży. Można więc określić ją jako imprezę wychowawczą. Jest prawdziwym świętem dzieci i młodzieży z niemal wszystkich zakątków Polski. W tym roku na scenie w SDK i MDK zaprezentowały się teatry z Płocka i Kutna, Bydgoszczy, Warszawy, Opola, Rybnika, Krakowa, Białegostoku, Lublina i Jaworzna. Czternaście prezentowanych podczas Hecy spektakli oceniało jury, w którym zasiedli: pani Roma Ludwicka – pedagog teatru i dramy, twórczyni Hecy; Joanna Stanowska – aktorka, lalkarz, kuglarz, pedagog teatru; Dariusz Lewandowski – aktor, reżyser, przez lata związany ze Studiem Buffo i Teatrem Roma oraz Radosław Łabarzewski – dziennikarz kulturalny, animator Kina za Rogiem. Poziom prezentowanych sztuk był niezwykle wysoki i wyrównany. Tym razem Zgrywusy nie stanęły na podium, niemniej jednak konkurs ten na zawsze pozostanie w ich pamięci. Każdy dzień był dla Zgrywusów nowym doświadczeniem, każdy spektakl wprowadził ich w świat nowych form i technik teatralnych. Trzeciego dnia festiwalu wszyscy uczestnicy z całej Polski wspólnie zintegrowali się na pikniku, zorganizowanym w Zajeździe Mazowsze w Soczewce. W trakcie imprezy zaprezentowano nagrodzony spektakl, wręczono nagrody i uhonorowano wszystkich uczestników teatralnym upominkiem - w tym również nasze ZGRYWUSY.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska