Międzyszkolny Rajd "W zgodzie z naturą" Drukuj

Międzyszkolny Rajd "W zgodzie z naturą"21 czerwca 2016 r. już po raz XV Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego pod hasłem „W zgodzie z naturą”. W imprezie uczestniczyło osiem grup: Przedszkole nr 14, uczniowie z SP Nr 3, 6, 11, 16, 18, 21 oraz grupa uczniów ze SP Nr 17. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, poznanie miasta oraz promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku. Rajd rozpoczynał się przy Stadionie WISŁY. Dalej drużyny wędrowały doliną Brzeźnicy, ulicą Parowa, szlakiem spacerowym nad Wisłą, następnie przez park przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do naszej placówki. Podczas wędrówki uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania tj. rozwiązywali zagadki, rebusy, testy, malowali plakaty, mieli także do wykonania zadania sprawnościowe. Po przybyciu do szkoły czekał na uczestników słodki poczęstunek. Podczas podsumowania imprezy zostały wręczone nagrody. Każda grupa otrzymała dyplom i książkę oraz roślinę do posadzenia na własnym terenie. Honorowym gościem imprezy był prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku p. Jan Natkowski. Cała impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.   

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska