Podsumowanie działań w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł Drukuj

Podsumowanie działań w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy UmysłWzorem ubiegłych lat nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizując jej podstawowe cele i zadania. W tym roku hasło przewodnie tego projektu brzmiało: "Dobra opieka - udany start w dorosłość". Pierwszy etap naszych działań rozpoczęliśmy w trakcie Pikniku Rodzinnego. Przedstawiciele klasy 5b zachęcali wszystkich chętnych uczniów do wypełniania ulotek konkursowych poświęconych największej w Polsce kampanii edukacyjno- profilaktycznej. W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015/2016 nauczyciele koordynatorzy przeprowadzili w wybranych klasach zajęcia profilaktyczne, których głównym zadaniem było wpojenie uczniom pozytywnych wartości i norm społecznych. Dzieci wypełniały przygotowane karty pracy. Lekcje te przyczyniły się także do przekazania dzieciom podstawowej, ale jakże przydatnej wiedzy o zdrowym stylu życia bez nałogów i uzależnień. Jak co roku zachęcano dzieci do udziału w konkursie ogłoszonym w ramach tejże kampanii. Zadaniem dzieci było stworzenie pracy literackiej bądź plastycznej o tematyce "Dobra opieka". Na prace czekamy do piątku 24 czerwca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku roku szkolnego 2016/2017.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska